23 days ago Translate

دوستان این یه گروه که شما میتونید مثل گروه های تلگرام پست بذارید. لطفا همکاری کنید برای نقد رمان

Please log in to like,wonder,share and comment !
21 days ago Translate

دوستان لطفا تمرینی که گذاشتم همگی انجام بدید برای نویسندگی این تمرین ها لازمه کمک می کنه که قلمتون قوی بشه.

Please log in to like,wonder,share and comment !

#پارت_1
از ساختمان فرودگاه خارج شدم ، تازه اول صبح بود و هوا کامل روشن نشده بود ولی نزدیک درب فرودگاه به قدری شلوغ و پر از تاکسی بود که به نظرم با بقیه ساعات روز فرقی نداشت.
سوار یه تاکسی شدم و آدرسی رو که توی یه کاغذ داشتم به راننده دادم، نمیدونم چرا ولی هیچ هیجانی نداشتم. من زاده این کشور و این شهر بودم و رگ و ریشه من تو این خاک بود، با این فکر فقط یه پوزخند اومد رو لبم.
راه طولانی رو طی کرد تا رسیدیم البته خیلی هم توی ترافیک گیر کرده بودیم.
وقتی رسیدیم بعد از دادن کرایه پیاده شدم و به سمت ساختمون بلندی که روش تابلوی مورد نظرم بود راه افتاد. از حراست درباره محل شرکت آقای رضوی گفتم و اونا هم گفتن طبقه دهم.
سوار آسانسور که شدم به خودم تو آیینه آسانسور نگاه کردم که یه وقت نقصی نداشته باشه بالاخره هرچی نباشه بیست ساعته که همینا تنمه و البته بیست ساعته که نخوابیدم.
لباسم از نظر خودم خوب بود، شلوار چرم مشکی جذب و بوتهایی که ساقشون تا زیر زانوم میرسید و مشکی مات بودن. از بالا هم که یه پالتو پرزدار مشکی تنم بود که لبه کلاه اون خزدار بود، برای حجاب داشت یه شال ساده رو سرم انداخته بودم که کاملا آزاد بود و برای راحتتر کردن خودم کلاه پالتوم رو روی سرم گذاشته بودم و در آخر هم موهای ریز بافته شدم بود که بااینکه پشت سرم جمعشون کرده بودم ولی بار رنگ یخی که داشتن کاملا از جلوشون تو چشم بودن.
با رسیدن به طبقه مورد نظر پیاده شدم و وارد قسمت مدیریت شدم، به منشی آقایی که اونجا پشت میز نشسته بود گفتم که قرار ملاقات دارم و بعد از پرسیدن به داخل راهنماییم کرد.
نفس عمیقی کشیدم و وارد شدم، با دیدن بلند شد و به سمت اومد و منو به آغوشش کشید من اصلا حس خاصی نداشتم و هیچ تکونی نخوردم به نظر خوشحال میومد این مرد پا به سن گذاشته که اسمش بود: پدر بزرگ! عطا رضوانی!
*****
برگشتم به چهره اش نگاه کردم، موهاش باداینکه تماما سفید شده بود ولی نریخته بود. توی صورتش هیچ ریش و سبیلی نبود. قد بلندش رو که دیدم بعد از این همه سال فهمیدم که قدم به کی رفته.
هر چه قدر اون از این دیدار خوشحال بود و لبخندش از روی لبش پاک نمیشد من...
نمیدونم! خوشحال نبودم. ناراحتم نبودم. توی مغزم هیچ حسی نبود. توی این ماه آخر اینقدر بهم شوک وارد شده بود که الان بی حس شده بودم.
قبل از حرکت دوباره حرفام رو تکرار کرده بودم براش.بهش گفته بودم که دخترش حق گفتن دخترم به من نداره! هیچ کس حق دخالت تو زندگی من رو نداره! از شما هیچ پولی نمیخوام چون خودم به اندازه کافی دارم! و بودنم اینجا فقط و فقط بخاطر وصیت پدرمه و نه هیچ چیز و هیچ کس دیگه ای!!!

Please log in to like,wonder,share and comment !
23 days ago Translate

داستانی از زبان یکی از اشیا منزل خودتون با توجه به موقعیت اون شی در منزل یا کارش یا استفاده ای که اعضا خانواده از اون می کنن بنویسید.
این تمرین انجام بدید و به صورت پست در گروه قرار بدید تا نقد بشه.

Please log in to like,wonder,share and comment !
26 days ago Translate

این گروه تکمیل کننده ی گروه نقد و اموزش رمان نویسی است. برای سهولت دوستان در استفاده از مطالب گروه تصمیم به ساخت این گروه گرفتم تا دوستان بتونن پارت هایی از رمان خودشون اینجا قرار بدن تا مورد نقد همه دوستان قرار بگیره. البته یکسری تمرین هایی مبنی بر تمرین نویسندگی و اموزش برای شما قرار داده میشه که امیدوارم با انجام این تمرین ها به خودتون و جامعه نویسندگان کمک کنید.
تقاضا دارم که این دو گروه که مربوط به نویسندگی است را به تمامی افراد با قلم نو معرفی کنید.
باتشکر sama_banoo

Please log in to like,wonder,share and comment !